Festyn Świętego Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

          W dniu 16.08.2015 r. odbył się kolejny festyn Św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych połączony z gminnymi dożynkami.

          Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Proboszcza Bogdana Malinowskiego, który poświęcił owoce tej Ziemi i produkty z niej wytworzone. Gospodarzami dożynek była wieś Tybory Uszyńskie.

          Po uroczystej Mszy Świętej mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście, na czele  z gospodarzami dożynek niosącymi wieniec dożynkowy, udali się na plac kościelny. Tam nastąpiło oficjalne otwarcie festynu. Starostowie dożynek – Państwo Grabowscy przekazali pachnący bochen chleba Wójtowi Gminy, który po ucałowaniu chleba, podzielił się ze wszystkimi  zebranymi.

          Wójt w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Powiedział: „Za ten wspaniały dar Waszych rąk, za owoce Waszej pracy, jakże ciężkiej i mozolnej w imieniu własnym, Rady Gminy składam słowa najwyższego uznania. Dziękuję również wszystkim tym, którzy rolnika wspierają przetwarzając surowiec na produkty.”

          Wójt Gminy podziękował wszystkim tym, którzy pomogli festyn przygotować oraz sponsorom. Następnie powitał wszystkich przybyłych gości oraz  mieszkańców gminy  na festyn i życzył dobrej zabawy.

          Do licznie zgromadzonych przemawiali również: Poseł na Sejm RP  Jarosław Zieliński oraz Jacek Bogucki, Prezes Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKOWITA” Dariusz Sapiński   oraz Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. Swoją obecnością  festyn zaszczycili również przedstawiciele lokalnej władzy sąsiednich gmin oraz przedstawiciele różnych urzędów i instytucji.

          W programie festynu był m.in. blok animacyjny dla całych rodzin, wręczenie nagród z Ligi Gminno – Parafialnej w piłce nożnej, parada motocyklistów. Panie z Koła Gospodyń „KULESIANKI” przygotowały różnorodne słodkości i przekąski. Dzieci cieszyły się z bezpłatnych atrakcji. Na scenie wystąpiła MIRELLA, zespół ROKIETNICA oraz młode talenty z Centrum Kulturalno – Edukacyjnego w Kuleszach Kościelnych oraz Kabaret BABECZKI PODLASKIE. Gwiazdą wieczoru był BOGDAN TROJANEK i TERNE ROMA oraz EXTAZY.

          O godz. 22.00 odbył się pokaz pirotechniczny „Ogniste niebo”

          Festyn zakończył się bardzo późnym wieczorem.